Lapcare LM24WFHD 24" LED Monitor (VGA + HDMI) with FHD Display
Click to enlarge
Home Accessories Monitor Lapcare LM24WFHD 24″ LED Monitor (VGA + HDMI) with FHD Display
Lapcare LM21WHD 20" LED Monitor (VGA + HDMI)
Back to products
Crucial E100 480GB PCIe Gen4 2280 NVMe M.2 SSD
Lapcare
  • Sleek, modern design
  • 24-inch Full HD display
  • VGA and HDMI connectivity
  • Energy-efficient LED technology
  • Ergonomic tilt, VESA mount
  • Affordable and durable monitor
In stock
Add to wishlist
SKU: MNT_LM24WFHD Category: Monitor Tag: Monitor
Share:
  • Description
  • TECHNICAL SPECIFICATIONS
  • Reviews (0)
Description
24″ FULL HD DISPLAY
DUAL CONNECTIVITY WITH VGA & HDMI
ERGONOMIC DESIGN FOR COMFORT
AFFORDABLE & DURABLE
TECHNICAL SPECIFICATIONS
Model No.LM24WFHD
Screen Size24 inches
Resolution1920 x 1080 pixels (Full HD)
Aspect Ratio16:9
Backlight TechnologyLED
PortsVGA, HDMI
Brightness250 cd/m²
Contrast Ratio1000:1
Viewing Angle90° (H) / 65° (V)
Power Consumption18W (typical)
Mount CompatibilityVESA 100mm x 100mm
Dimension54.3 x 35 x 5.3 cm
Weight3.8 Kg
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Woo-ho...You did it
Now tell us how we did!
“Lapcare LM24WFHD 24″ LED Monitor (VGA + HDMI) with FHD Display” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Related products
-15%
ViewSonic VA1655 16”
ViewSonic VA1655 16”
ViewSonic VA1655 16” Portable Monitor
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
-1%